Kirazdere Restoran

Dünden Bugüne Sedat KARAASLAN’ ın anlatımı ile Kirazdere Restoran;

Karaaslan Alabalık & Kamping Tesisleri 1994 yılında Yuvacık Baraj sonunda, baraj henüz su depolamaya başlamadan önce hizmete girmiştir. Bu yıllar içerisinde Yuvacık’ ta henüz turizm gelişmemişti. Olur, mu olmaz mı derken kendini turizm sektörünün içinde bulan Sedat KARAASLAN aynı zamanda bu yörede kendini turizme feda eden bir insan olmuştur. Gelen insanları müşteriden çok bir misafir, bir aile olarak gören Sedat KARAASLAN temiz ve ahlaklı bir işletmeci ruhuyla KARAASLAN Alabalık tesislerini KARAASLAN KAMPİNG & ALABALIK olarak bugün ki konumuna getirmiştir.

1994 yıllarında henüz Yuvacık barajını az kişinin bilmesine rağmen baraj sonunda in cin top oynarken kendini doğaya adayan ve büyük bir cesaretle orada günün imkanları dahilinde gelen insanların gönüllerini kazanarak ve iyi iletişimler kurarak bu yörede turizmin canlanması için insan ayrımı yapmadan elinden gelenin en iyisini yapmıştır. KARAASLAN Alabalık Tesisleri ilk hizmetine 12 kişilik bir trekking grubuna 1 masa ve 1 bakır tava ile başlamıştır. İmkânlar çok sınırlı olmakla beraber elini taşın altına koymuştur. Burada turizmin ışığı Sedat KARAASLAN tarafından alınmıştı, o potansiyeli o günlerde görmüştü. Bu olanaksızlıklara rağmen canla başla kendi imkânları ile mücadele vermiştir gelen müşterilerin sayısı çoğaldıkça masa eklemeler, tesis düzenlemeleri bütün hızıyla artarak devam etti.

Gelene gidene insan ilgisi o kadar çoktu ki tesiste ki eksikler misafirlerimiz tarafından o kadar önemsenmiyordu, çünkü amatörce başlanan bir işin gerçek anlamda ilerlediğini turizm sektörüne girdiğini bir marka olabileceğini herkes görüyordu. Tamamen sıfır sermaye ile kurulan KARAASLAN Alabalık Tesisleri gelen insanların kendi yeri olmuştur ve hep öle de kalacaktır. Çünkü bu tesis Sedat KARAASLAN tarafından değil gelen müşteriler tarafından yapılmıştır. İnsanlar buraları ve bu doğayı, böyle tesisleri sevdiği ve aradığı için bizleri de çok çabuk benimsemiştir. Turizmi doğadan ziyade burada yaşayan, bu yöreye ait Karadeniz insanlarının sıcakkanlılığı ve aynı zamanda doğaya olan bağlıklarından dolayı bu yörede turizm canlanmıştır. KARAASLAN KAMPİNG & ALABALIK Tesisi bu güzelliklerinin içinde ilerleyerek insanların istekleri doğrultusunda ve hızla kapsamını genişleterek günden güne yenilikler yaparak 2003 yılına kadar KARAASLAN ALABALIK olarak bugün ki yerinden 1 km geride devam etmiştir. KARAASLAN ALABALIK 2003’ e kadar ilk yerinde Restaurant hizmeti vermiştir. 2003 yılında gelen insanlara istekleri doğrultusunda konaklama ve piknik alanı olarak inşa edilen bugün ki tesis hizmete sunulmuştur. Tesisimiz 6 dönüm arazi üzerinde kurulmuş olup, kışın 200 kişilik kapalı Restaurant ve yazın 500 kişiye açık alanda hizmet verebilen, yaz kış 60 kişi konaklama kapasitesi olan ve kamp grubu olarak ta 60 kişiye kadar konaklama kapasitesi çıkarabilen bir tesistir.

KİRAZDERE Restaurant; 2015 yılında Karaaslan Kamping'in 100 mt. yakınında kurulmuş olup, 500 kişilik açık alanıyla, dingin doğası ve ayaklarınızın altındaki Kirazdere'siye sizlerin hizmetine açılmıştır.

KİRAZDERE Restoran'ı bugünlere taşıyan müşterilerimize sonsuz teşekkürlerini sunar...